fbpx

Ofis Eşyaları Depolama

Ofis Eşyaları Depolama

Ofis Eşyaları Depolama

Ofis depolama aslında eşya depolamanın alt kategorisidir. Ofis depolama ve ev eşyası depolama arasında ciddiye alınacak bir fark yoktur, aynı şekilde depolaması yapılır. Olsa olsa ofiste kalabalık yapan evraklar klasörler ya da paketleme biçimi olabilir.

Ofisinizde yer mi açmak istiyorsunuz, eşyalar çok birikti azaltmak mı istiyorsunuz ya da ofisinizi taşımanız gerekiyor ama henüz uygun bir yer bulamadınız mı ya da belli bir  nedenden dolayı kullanmadığınız ama atmak da istemediğiniz ofis eşyalarınız mı var? İşte tam bu noktada ofis depolama imdadınıza yetişmektedir. Ofis depolama sayesinde eşyalarınız zarar görmeden hasara uğramadan istediğiniz kadar saklanır ve istediğiniz an eşyalarınızı tekrar alıp ofisinize taşıyabilirsiniz.

Günümüzde iş  ortamlarının büyük bir bölümü ofis şeklindedir. Ofislerde farklı çalışma disiplinlerine uygun farklı eşyalar yer alır. Ofis eşyaları genel anlamda evraklar ve mobilyalardan ibarettir. Ofiste kalabalık yapan ya da kullanmadığınız eşyaların sağlıklı bir biçimde depolanabilmesi için profesyonel hizmetlerden yararlanmak gerekir. Diğer türlü depo amaçlı ikinci bir yer kiralaması işletme için ek maliyet getiren bir unsurdur. Kiptaş Depolama, işte tam da bu noktada devreye girer ve ofis eşyası depolama beklenti ve taleplerinizi yetkin ve profesyonel personeli ile karşılamaktadır.

Günümüzde en fazla karşılaşılan durumlardan bir tanesi, iş yeri değişikliği ya da iş değişikliği nedeniyle ofislerin uzun sayılabilecek bir süre kullanım dışı kalmasıdır. Bu aşamada ofislerin kullanımına devam edilmesi ve eşyalarının burada tutulması ek bir maliyet yükü getirmektedir. Bu ek maliyet yükünden kurtulabilmek için ofis eşyası depolama hizmeti almak gerekmektedir. Bunun yanı sıra ofis içinde fazlalık yapan kullanılmayan eşyaların da ofis eşyası depolama hizmetinden yararlanarak depolanması ofiste daha ferah bir çalışma ortamı yaratma olanağı sağlayacaktır.

Ofis depolama sistemi aynı zamanda ofis içindeki evrak ve klasörler için de söz konusudur. Zaman geçtikçe ofis içinde biriken evrak arşivlerinin de ofiste yeni yerler açabilmek için depolanma ihtiyacı doğmaktadır. Böylelikle kalabalık evrak ve arşivden arınmış ofislerde rahat  ve ferah bir çalışma ortamı yaratılmış olacaktır.

 

Ofis Eşyası Depolama Nasıl Yapılır?

Ofis eşyası depolama talebi halinde öncelikli olarak ofise gelir ve depolanması istenen eşyaları inceleriz. Eşyaların boyutuna, cinsine, ağırlığına göre paketleme yapar, saklanacağı depoya götürülmek üzere araçlara yerleştiririz. Böylece süreç başlamış olur.

Depoya gelen eşyalar yine boyutuna, cinsine, ağırlığına göre bir sınıflandırmaya tabi tutulur. Böylece depo alanı içinde uygun bir yere yerleştirilmesi sağlanmış olur. Bu ayrıştırma nedeniyle birbirinden farklı boyut, cins ve ağırlıktaki ofis eşyalarının birbirlerine zarar vermesinin önüne geçmiş oluruz.

Böylelikle ofislerdeki aranılanı bulamama, fazla eşya nedeniyle gereksiz bir kalabalık oluşumunun yarattığı çalışma alanı sorunları da giderilmiş olur.

Ofis Depolamanın Avantajları Nelerdir?

Ofis depolama ile saklanan eşyalar hem korunaklı ve hem de güvenli bir ortamda olacaktır. Depolanma sayesinde de ofiste çalışma alanı yaratmaya olanak sağlayacaktır. Yine ofis depolama sayesinde, şu an için kullanılmayan ama yine de elden çıkarılmak istenmeyen kimi eşyaların da korunmasına olanak yaratacaktır. Yine ofis depolama hizmetlerine giren evrak ve arşiv depolama sayesinde evraklarınız ve arşivleriniz ısı ve nem kontrolü yapılan depolarda saklanacaktır ve böylece ofiste arananı bulma açısından ferah bir ortam sağlanacaktır.

Ofis Eşyası Depolaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis eşyaları depolama gereksinimine bağlı olarak bu hizmeti veren firmaların sayısı oldukça fazladır.  Ancak bu firmaların çoğu amatör olarak hizmet vermektedirler ve profesyonellikten oldukça uzaktırlar. Yanlış taşıma yöntemleri, yanlış paketleme ve uygun olmayan depolama koşullarından dolayı saklanan ofis eşyaları ciddi zararlar görmektedir. Bu nedenle ofis eşya depolaması konusunda kesinlikle ama kesinlikle profesyonel firmalardan hizmet almak gerekir. Kiptaş olarak sizlerin ofis eşyası depolama hizmetleri konusunda beklenti ve taleplerinizi yetkin personelimiz, uygun depolama alanları ile en üst seviyede karşılamaktayız.

Kiptaş Depolama olarak ofis eşyası depolama hizmetinde en uygun olanaklara sahip depoları kullanıyoruz. En üst seviyede uygulanan hijyen kuralları, nem ve benzer unsurların yer almaması eşyalarınızın çürümesinin ya da herhangi bir zarar görmesinin de önüne geçiyoruz. Ofis eşyası depolama hizmetlerimize depolanacak eşyaların depoya taşınması istendiği zamanda ise tekrar ofise taşınması da dahildir.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş