fbpx

Ev Eşyası Depolama

Ev Eşyası Depolama
Ev Eşyası Depolama

Ev Eşyası Depolama Nedir?

Ev eşyası depolama ile Eşyalar, evlerimizin vazgeçilmez parçası. Onlarda uyuyor, onlarda oturuyor, onlarla yiyor onlarla içiyoruz. Her biri hayatımızın bir parçası. Onlarla birlikte anılarımızı biriktiriyoruz. Bazen, bizdeki anlamı büyük, sevdiğimiz kişiler ya da anlarla ilgili olabiliyor ve atmaya kıyamayabiliyoruz.  Zaman geçtikçe, kaba, eski bulduğumuz eşyaların yerine daha güncel eşyalara yönelebilirken, eski eşyalarımızı da bizdeki anılarından dolayı saklamak isteyebiliyoruz.

Bazen de geçmişte kullandığımız, şu an kullanmak istemediğimiz ama gelecekte bir gün ihtiyaç duyabileceğimizi düşündüğümüz eşyalarımız da olabiliyor.

Bazen taşınmanın askıya alınması ya da yeni yerine daha sonra götürülmesi gereken eşyalarımız olabiliyor.

Bu ve benzeri durumlarda ev eşyalarımızın depolanmasına ihtiyaç duyuyoruz. Bu ihtiyacı, evimizin garajı, çatı arası, apartman bodrumu gibi alanları depolama alanı olarak kullanarak gidermeye çalışıyoruz ancak bu tam olarak işimize yaramamaktadır. İşte tam da bu noktada taşıma ve depolama firmaları bu gereksinimi karşılamaktadır. Yenilikçi ve profesyonel ekibi ile Kiptaş Eşya Depolama, taşıma ve depolama süreçlerini üstlenerek müşterilerine kaliteli hizmet vermektedir.  Eşyalarınız özenle paketlenir, istediğiniz yerden alınarak depolama alanına götürülür.

Nasıl bir depo olmalı?

Ev eşyalarının güvenli depolanması için güvenli bir firma ile çalışmak gerekir. Doğru depoyu seçmek için dikkat etmemiz gereken kimi şeyler vardır. Depo geniş ve havadar olmalıdır. Deponun girişinin yüksek olması, ferah olması, böcek ve haşereden arındırılmış olması gerekir. Depo, eşyalarınızın zarar görmesinin önüne geçebilecek bir yapıda olmalıdır. Bunun için de yukarıda sayılan özellikleri barındıran depo seçilmelidir. Depo içinde korumaya alınacak eşyaların zarar görmeyecek bir şekilde paketlenmesi ve yerleştirilmesi gerekir. Deponun havadar, nemden uzak, haşerelerden arınmış olması, depolanan eşyalarınızda herhangi bir küf ya da koku olmamasını sağlar. Dikkat edilmesi gereken diğer bir özellik de deponun güvenliğinin tam olarak sağlanmış olmasıdır.

Kiptaş Depolama olarak depolarımız yukarıda sayılan özellikleri tamamen sağlamaktadır. Böylelikle depolama alanında, belirlediğiniz süre boyunca kalacak olan eşyalarınızın bozulmasının önüne geçilebilmektedir. Size güvenli bir depolama sunmaktadır.

Hangi Ev Eşyaları Depolanabilir?

Kiptaş Eşya Depolama bütün ev eşyalarını barındırılacağı sisteme ve alana sahiptir.  Eşyaların büyüklüğü ya da çeşitliliği bu bağlamda sorun yaratmamaktadır. Önemli olan korunacak ev eşyasının depo ömrünün olmasıdır. Sıvı, akışkan, bozulabilecek maddeler ya da gıda ürünleri bu hizmette yer almamaktadır.

Neleri depolayamayız?

Zehirli ve tehlikeli kimyasallar, yanıcı ve patlayıcı maddeler, radyoaktif materyaller depolanmamaktadır. Bunlara ek olarak çürüyebilecek yiyecekler, yasa dışı maddeler ve atıklar da depolanamamaktadır. Sıvı, akışkan ya da bozulabilecek materyaller de depolanmamaktadır.

Ne Kadar Süre ile Depolanabilmektedir?

Bu tarz hizmetlerin sözleşmesinde asgari süre bir aylık dönemdir. Ancak bu daha da uzun olabilir. Bu depolama süreci bir yıl ya da daha fazla zamanı da kapsayabilir. Sözleşmeye mutlaka depolanacak eşyalara ilişkin detaylı bir envanter içeren rapor eklenmektedir. Depolama öncesi, deneyimli ve  uzman personelimizden hangi eşyanın ne kadar depo ömrü olduğunu öğrenebilir ve buna göre bir depolama süresi belirleyebilirsiniz.

Ev Eşyası Depolamada Hizmet Aşamaları Nelerdir?

İlk olarak depolanacak eşyalar hakkında müşteri ile bir görüşme yapılır. Bu görüşmede depolama alanı, depolama sırasında kullanılacak malzemeler, inceleme sonucunda depolanacak eşyaların depolama ömrü ve depolama süresi konusunda müşteriye bilgilendirme yapılır. Bu yolla nasıl bir paketleme yapılacağı, nasıl taşınacağı belirlenmiş olur. Anlaşmaya varıldığı takdirde ilk adım olarak depolanacak eşyanın depolama koşullarında zarar görmeyeceği, güvenli bir biçimde paketlemesi yapılır. Paketleme sürecinin ardından, depolanacak eşyalar taşıma sürecinde zarar görmeyeceği güvenli bir biçimde taşıma için araca yüklenir. Taşıma sürecinin bir sonraki adımı olarak depolanacak eşyaların depolama alanına yerleştirilmesi işlemine geçilir. Bu süreçte depolanacak eşyalar, herhangi bir zarar görmeyecek ve güvenli olacak bir biçimde istiflenir. Depolama sürecinin son aşaması olarak eşyaların ne kadar zaman depolanacağını, ne zaman geri alınacağına ilişkin bir görüşme yapılır. Müşteri depolanan eşyalarını alırken yine firmamız tarafından yeni yerine taşıma işlemi yapılır. Böylelikle müşterimiz, Kiptaş Depolamadan eşyaların teslime alınması, depolanması ve tekrar istenilen yere taşınması bakımından tüm süreci kapsayan bir hizmet almış olur.

Ev Eşyası Depolama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kiptaş Depolama olarak farklı genişlikteki depolarımızla sizlerin isteklerini en uygun fiyatla gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Fiyatı bir çok unsur belirlemektedir. Depolanacak eşyaların miktarı, depolanma süresi önemli unsurlardandır. Bunların yanı sıra depolanacak eşyaların sigortalanması ya da sigortalanmaması da fiyatı belirleyen unsurlardandır. Siz değerli müşterilerimiz hizmetlerimizi almak isterseniz depolama fiyatı teklif alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş