fbpx

Özel Eşya Depolama

Özel Eşya Depolama Nedir?

Özel eşya depolama ihtiyacı kimi zaman piyano gibi saklanması özel koşullar isteyen müzik aletlerinden oluşan özel eşyanız ya da kimi zaman antika ya da tarihi eser gibi özel eşyalarınız kimi zamansa değerli dergi ve kitaplardan oluşan kişisel arşivleriniz, kimi zaman ise yapısı gereği özel özen isteyen aletler, spor ve eğlence aletleri gibi özel eşyalarınız evinizde kalabalık etmeye başlar. Onları elden çıkarmak istemezsiniz, atmaya da kıyamazsınız, bu nedenle depolama ihtiyacı duyarsınız. Eskiden kömürlük denen yerlerde, apartman bodrumlarında ya da varsa çatı katında saklanmaya çalışılırdı. Ancak bu saklama yöntemi güvenli ve sağlıklı koşullarda olmazdı. Özel eşyalarınız kendilerine uygun olmayan ısı ve nem ortamından etkilenerek bozulmalara neden olabilirdi.

İşte tam bu noktada özel eşya depolama kavramı ortaya çıkmıştır. Yukarıda sayılan ve benzeri özel eşyalarınızı belirli bir süre korunaklı ve güvenli bir yerde depolayarak saklanabilmektedir. Kiptaş Eşya Depolama olarak kendilerine has hassasiyet isteyen bu özel eşyalarınızı, yetkin ve profesyonel ekibimizle yine profesyonel bir biçimde depolayarak güvenli bir saklama olanağını yine profesyonel bir biçimde siz müşterilerimize sunuyoruz.

Özel Eşya Depolama Nedir?

Özel Eşya Depolama Süreci Nasıl İşler?

İlk olarak saklanacak özel eşyaların nitelikleri hakkında görüşme yapılır. Kimi özel eşyalar kendilerine has bir hassasiyet gerektirmektedir. Firmamızdan gelecek bir uzman ile bu görüşme yapılarak, saklanacak eşyanın cinsi, boyutu, ağırlığı, kendine has gereken hassasiyeti üzerinden müşterilerimize bilgi verilir. Özel eşyanın türüne ve yapısına göre ambalajlama ve paketleme işleminin nasıl olacağına karar verilir. Bu bilgilendirmenin ardından müşterimiz anlaşmayı kabul ettiğinde süreç başlamış olur.

Daha sonraki adımda, saklanması istenen özel eşyalar tür ve yapısına göre özel olarak ambalaj ya da paketlemesi yapılır. Paketlemenin ardından, yine türüne ve yapısına göre zarara görmeyecek bir biçimde araca yüklenir ve taşıma işlemine geçilir. Taşıma işleminin ardından bir sonraki aşama olan depolama alanındaki yerleşimidir. Yine özel eşyaların türü ve yapısına göre zarar görmeyeceği bir biçimde planlanarak saklanacağı depo alanına yerleştirilir.

Depoya yerleştirildikten sonra müşterimiz ile saklanan bu özel eşyaların ne kadar süre depoda kalacağına ilişkin bir görüşme yapılır. Yine depolama sürecinin ardından müşterinin istediği zaman aynı titizlikle, özel eşyaların türüne ve yapısına uygun olarak araçlara yüklenerek müşterinin istediği yere taşıması yapılır.

Özel Eşya Depoları Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce özel eşya deposu havadar ve ferah olmalı. Yüksek girişli ve korunakla olması da önemli bir unsurdur. Özel eşyaların zarar görmemesi için ısı ve nem düzeyi özel eşyaya uygun koşullarda olmalı. Böcek ve haşere oluşumuna karşı düzenli olarak ilaçlanmalı ve böylelikle hijyen ve temizliği en üst seviyede olmalı.

Özel Eşya Depolama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Özel Eşya Depolamada Neden Firmamızı Seçmelisiniz?

Kiptaş Eşya Depolama, güvenli ve sağlıklı depo ortamında özel eşyalarınızı güvenli bir biçimde sizin istediğiniz süre boyunca saklar. Ancak yine de her türlü olasılığa karşın saklanması istenilen özel eşyalarınız sigortalanır. Olası bir sorunda özel eşyalarınızın zararı sigorta tarafından karşılanır.

Her özel eşyanın kendine has yapısı ve özelliklerinden dolayı, kendine has bir paketleme isteyebilir. Uzman personelimiz bunu göz önünde bulundurarak özel eşyalarınızı türü ve yapısına göre özenle paketlemektedir.

Sağlıklı ve güvenli saklamanın koşullarından biri de deponun böcek ve haşere oluşumunu önlemesinden geçmektedir. Kiptaş Eşya Depolama olarak depolarımız düzenli olarak böcek ve haşereye karşı ilaçlanmaktadır. Müşterilerimiz icin değerli olan özel eşyalarını saklarken depolarımızda böcek ve haşere olmamaktadır.  Böylece özel eşyaların zarar görmesinin önüne geçebilmekteyiz.

Depoların olması gereken özelliklerinden biri de güvenli olmalarıdır. Depolarımız 7/24 açık ve gizli kameralarla gözlemlenmektedir. Böylece istenmeyen durumların önüne geçilebilmektedir.

Özel Eşya Depolama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Depolama sürecimiz genellikle aylıktır. Ancak müşteri talebine göre bu daha uzun süreleri de kapsayabilmektedir. Fiyat belirleme bazı kriterlere göre yapılmaktadır. Eşyanın türü, özel yapısı, ağırlık ve hacimlerine göre belirlenmektedir. Buna ek olarak ne kadar süre depolarımızda saklanacağı da önemli bir unsurdur. Fiyat belirlenirken tüm bu unsurlar göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Depolama süreci başlangıcında gelen uzman ekibimiz eşyaların türü, ağırlığı ve hacmine ve saklanma süresine göre belirlenmiş fiyatlandırma bilgisini müşterilerimize iletmektedir.

Özel eşya depolama hizmetinin bir başka isimle parça eşya depolama hizmetimizi de incelemek isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Özel Eşya Depolama İçin

Sıkça Sorulan Sorular

Depolularımıza gelecek olan eşyalar için Nakliye Araçlarımız mevcuttur. Paketleme , Ambalajlama eşyanın taşınacağı yere göre fiyat belirlenip firma olarak biz getirmekteyiz
Depodan çıkış yapmak istediğinizi bizlere en az 2 iş günü öncesinde haber vermeniz gerekmektedir. Depodan çıkış yapmak istediğiniz gün belirlendikten sonra araçlarımız ve personellerimiz ile depodan çıkış işlemleriniz gerçekleşmektedir.
7/24 istediğiniz zaman deponuza girme imkanınız vardır

Hizmetlerimizden Birine İhtiyacınız mı Var?

O halde Depolama fiyat teklifi al sayfamızda bulunan formu eksiksiz doldurun. Size en kısa süre içerisinde depolama fiyat teklifi ile geri dönüş yapalım.

Hızlı İletişim

Kurumsal Telefon: 444 0 771
7-24 Destek Hattı: 0532 155 33 44