fbpx

E-Ticaret Depolama

E-Ticaret Depolama Nedir?

E-ticaret depolama Çağımız internet çağı. Doksanlı yıllar ve sonrasında gün geçtikçe daha  da gelişen internet her şeyin merkezine oturdu. Bir çok hizmet alanı ve ticaret de çağa ayak uydurarak internete taşındı. Kimi işletmeler yerel satışlarının yanında ek olarak internetten satışa da başladı, kimi firmalar ise sadece internet üzerinden satış yapmaya başladı. Böylelikle elektronik ticaret adında yeni bir boyut kazandı. Elektronik ticaret interneti, internet elektronik ticareti geliştirdi. E-ticaret için tasarlanan internet siteleri aracılığıyla sadece yerelde değil, dünyanın tüm alanlarında satış ya da alışveriş yapma olanağı yarattı. Bir çok firmaya, kısıtlı alan olan yerelden ticaret yapmak yetersiz geldi ve internetin olanaklarından yararlanmaya başladılar. İnternetin sağladığı bu olanaklarla, onlarca kategoride, binlerce ürün çeşitliliğini barındıran yelpaze ile ticaret yapma fırsatı yakalanmış oldu.

Önceleri araba bagajının ya da evin bir bölümünü depo olarak kullanılan ticaret gelişti ve geniş alanlara ihtiyaç duyar hale geldi. E-ticaret için depo tutmak maliyet artırıcı bir unsur olarak kendini gösterdi. Tutulan depolar ya ihtiyaç duyulandan büyük geldi ya da ihtiyaca göre küçük geldi.

Bu gelişmeler sonucunda e-ticaret depolama diye bir kavramda oluşmaya başladı. E-ticaret depolama, eşya ve ofis depolama gibi diğer depolama şekillerine benzese de kendine has özellikleri de barındırmaktadır.  Diğer depolama şekillerinde, eşya bulunduğu adresten alınır ve depolama alanına taşınır, orada bir süre saklandıktan sonra istendiği an tekrar istenilen adrese taşınır. Ancak e-ticaret depolamada durum farklıdır. Çünkü ürün satıldıkça depodan alınması ve yeni ürünlerin depoya aktarılması gerekmektedir. Kiptaş Eşya Depolama olarak e-ticaret yapan kişi ve kuruluşlara e-ticaret depolama hizmetini, diğer hizmet alanlarında olduğu gibi yetkin ve profesyonel ekibiyle yine profesyonel bir biçimde vermekteyiz.

E-Ticaret Depolama Nedir?

E-Ticaret Depolamanın Başlıca Yararları Nelerdir?

Üretimden çıkan ürünlerin, B2B ya da B2C ile müşteriyle buluşmasına kadar geçecek zaman içinde güvenli ve sağlıklı bir biçimde saklamaktır. Buna ek olarak yüksek oranda satışı yapılan ürünlerin, müşterinin sahip olmadığı depolama yeri nedeniyle kendi bünyesinde satışı yapılan zamana dek güvenli ve sağlıklı bir ortamda korumasını sağlayarak saklamaktır.

E-ticaret depolama firmaları sayesinde bir çok firma yerden tasarruf sağlamaktadır. Bu da maliyetten de tasarruf sağlamak anlamına gelmektedir.  Yerden tasarruf etmeye ek olarak e-ticaret depolama hizmeti veren firmalar optimal stok oranını belirleme konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadırlar. Böylece optimal stok oranlarının doğru belirlenmesi sayesinde fazladan stokların yol açabileceği ek maliyetlerin de önüne geçilmiş olur.

Diğer depolama sistemlerinde olduğu gibi e-ticaret depolamada da Kiptaş Eşya Depolama, size yetkin ve profesyonel ekibi ile yine profesyonel olarak hizmet vermektedir.

E-Ticaret Depolama Yararları?

E-Ticaret Depolamada Hangi Ürünler Depolanabilir?

Eşya ve ofis depolamada da olduğu gibi bozulabilecek ürünler, belirli bir iklimlendirme gerektiren ürünler depolanamamaktadır. Yine sıvı ve akışkan maddelerde yer almamaktadır. Yasalara göre satışı yasak ürünlerin depolanmasını da sağlayamamaktayız. Bunların dışında tüm ürünler güvenli ve sağlıklı bir biçimde depolarımızda saklanabilmektedir.

E-Ticaret Depolamada Nasıl Bir Depo Olmalı?

İnternetten alış veriş yapanlar satın aldıkları ürünlerin olabildiğince erken kargoya verilmesini istemektedirler. Üründeki olası bir bozulma, yıpranma halinde iade etmektedirler. Bu da çift yönlü bir kargo maliyeti demektir.

Eşya ve ofis depolamada da olduğu gibi öncelikle depo havadar olmalı. Geniş ve ferah bir yapıya sahip olmalıdır. Yüksek girişli ve korunaklı olması da diğer bir unsurdur. Deponun temiz ve güvenilir olması gerekir. Depolanan ürünlerde bozulmaya yol açmaması için ısı ve nem kontrolünün yapılıyor olması ise önemli bir konudur. Böcek ve haşereye karşı düzenli olarak ilaçlanmalıdır. Böylelikle depoda saklanan ürünler, herhangi bir zarar görmeyecektir ve müşteriye ulaştığında bir müşteri memnuniyeti sağlayacaktır.

Kiptaş Eşya Depolama olarak, size, e-ticaret depolama konusunda en ideal depoları ve hizmeti sunmaktayız. Depolarımızda düzenli olarak ısı ve nem kontrolü yapılmaktadır, böylece istenmeyen düzeydeki ısı ve nem durumlarının önüne geçmekteyiz. Depolarımızda böcek ve haşereye karşı düzenli olarak ilaçlama yapılmaktadır, böylece böcek ve haşerenin depomuzda sakladığınız ürünlerinize herhangi bir zararının olmamasını sağlamaktayız.

Sizlere sunduğumuz depolar 7/24 kameralarla izlenmektedir. Böylece güvenli hizmet sunma amacımıza ulaşmış oluyoruz. Böylelikle Kiptaş Eşya Depolama size nem ve rutubetten uzak, güvenli, sağlıklı depolarda, yetkin ve profesyonel ekiple yine profesyonel bir biçimde hizmet sunmaktadır.

E-Ticaret Depolama İçin

Sıkça Sorulan Sorular

Zehirli ve tehlikeli kimyasalları, Yanıcı ve patlayıcı maddeleri, Çürüyebilecek yiyecekleri ve Yasadışı maddeleri depolayamayız.
Evet ürünlerinizi talep ettiğiniz taktirde e-ticaret operasyon merkezinize getirebiliriz.
Elbette, Depo adresinizi tedarikçi firmanıza verip ürünlerinizi depomuza kargolatabilirsiniz. Bizi durumla ilgili bilgilendirmeniz halinde kargoyu kabul edip deponuza yerleştirebiliriz.

Hizmetlerimizden Birine İhtiyacınız mı Var?

O halde Depolama fiyat teklifi al sayfamızda bulunan formu eksiksiz doldurun. Size en kısa süre içerisinde depolama fiyat teklifi ile geri dönüş yapalım.

Hızlı İletişim

Kurumsal Telefon: 444 0 771
7-24 Destek Hattı: 0532 155 33 44